ШАРЛИЗ ТЕРОН НАЈГЛАМУРОЗНА НА ОСКАРИТЕ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лос Анџелес, (АП)

Скарлет Јохансон во фустанот во боја на шампањско на Оскар де ла Рента и Шарлиз Терон беа едни од највпечатливите ѕвезди кои се појавија на црвениот килим на 92. Оскари.

Скарлет Јохансон (Фото: Гети)

Иако розовата доминираше во оваа сезона на награди, на Оскарите имаше цела палета на бои. Класични форми и фустани со тил како принцези беа стандардни и годинава, но имаше и неколку исклучоци.

Режисерката на „Медена земја“ Тамара Котевска носeше креација на Марк Боуер од Њујорк (Фото: Фејсбук)
Гал Гадот (Фото: Гети)

Џанел Моне носеше сребрен фустан со долги ракави и качулка, на кој имаше околу 17.000 „сваровски“ кристали. Голем број машки гости се решија за класични црни смокинзи од врвни дизајнери.

Марго Роби во „Шанел“ (Фото: Гети)
Оливија Колман во фустан на Стела Макартни (Фото: Гети)
Рене Зелвегер во „Армани“ (Фото: Гети)
Лора Дерн (во фустан на „Армани“) освои Оскар за споредна женска улога ден пред да наполни 53 години (Фото: Гети)
Руни Мара (Фото: Гети)
Бри Ларсон (Фото: Гети)
Бред Пит/Хоакин Феникс (Фото: Гети)
Грета Гервиг/Џулија Луис Драјфус/Џанел Моне (Фото: Гети)
Били Ајлиш (Фото: Гети)

 

Пенелопе Крус/Салма Хајек (Фото: Гети)
Антонио Бандерас со девојката Никол и ќерката Стела од бракот со Мелани Грифит (Фото: Гети)
Сурша Ронан во „Гучи“ (Фото: Гети)