ЅВЕЗДИТЕ ВО ЦРВЕНО-РОЗОВИ КОМБИНАЦИИ НА ВИОЛЕТОВИОТ КИЛИМ НА НАГРАДИТЕ ЕМИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лос Анџелес, (АП)

Свечени фустани во розова и црвена боја доминираа на свеченоста на доделувањето на ТВ-наградите Еми во Лос Анџелес. Тараџи П. Хенсон, Зое Казан, Сузан Келечи Вотсон, Менди Мур и Мариса Томеи се појавија во фустани во комбинации на двете бои на виолетовиот килим.

Тараџи П. Хенсон

„Со оглед на тоа дека повеќето ѕвезди имаа фустани со голи раменици, како од 1980-ите, тоа покажува значителен оптимизам на килими и желба да се донесе малку забава во модата“, изјави модната директорка Кери Пиери.

Фото: АП, Гети

Ѕвездите од „Игра на тронови“, Лена Хеди, Мејзи Вилијамс и Софи Тарнер
Емилија Кларк / Кит Харингтон
Гвендолин Кристи
Фиби Волер-Бриџ освои три награди за серијата „Вреќа со болви“
Зендаја / Реџина Кинг
Сандра О / Џулија Луис Дрејфус / Кери Вашингтон