„ИСЦЕЛИТЕЛ“ ВЕЧЕРВА ПРЕМИЕРНО НА ТЕЛЕВИЗИЈА

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

„Исцелител“, еден од најпопуларните современи македонски филмови, вечерва ќе има своја телевизиска премиера. Успешното деби на режисерот Ѓорче Ставрески ќе се прикаже на првиот канал на Македонската радиотелевизија од 21:30 часот.

„’Исцелител’ премиерно на МРТ1! Да ви залечиме некоја рана во карантинов со нашиот специјален рецепт“, напиша Ставрески на Фејсбук.

Црната комедија „Исцелител“, со Благој Веселинов и Анастас Тановски во главните улоги, е прв филм направен во македонско-грчка копродукција, а светска премиера имаше на Филмскиот фестивал во Солун во ноември 2017 година, каде што освои награда од публиката.