И ВТОРОТО ДЕТЕ НА ИЛОН МАСК И ГРАЈМС ДОБИ ЧУДНО ИМЕ – EXA DARK SIDERÆL

Њујорк, (Гардијан)
NEW YORK, NY - MAY 07: Elon Musk and Grimes attend the Heavenly Bodies: Fashion & The Catholic Imagination Costume Institute Gala at The Metropolitan Museum of Art on May 7, 2018 in New York City. (Photo by Theo Wargo/Getty Images for Huffington Post)

Илон Маск и пејачката Грајмс го добиле второто дете преку сурогат мајка, девојче крстено Exa Dark Sideræl, чиј прекар е Y. Во интервјуто за „Венити фер“, канадската пејачка, чие вистинско име е Клер Бушер, кажа дека бебето е родено во декември.

Y се придружи на семејството во декември“, кажа Грајмс, појаснувајќи го својот моментален однос со газдата на „Тесла“.

„Би можела да го наречам момче, но ние сме доста отворени и често раскинуваме“.

Тие го добија синот X Æ A-12 во мај 2020. Маск има пет деца (близнаци и тројка) од бракот со канадската писателка Џастин Вилсон, додека нивниот првороден син починал од синдромот на ненадејна смрт кога имал само десет недели.