ОТКАКО ЈА ОСВОИ ПЕТТАТА ТИТУЛА СО РЕАЛ, СЕРХИО РАМОС ГО ДОБИ ЧЕТВРТИОТ СИН

Мадрид, (Дејли мејл)

Неколку дена откако со Реал Мадрид ја освои петтата шампионска титула, Серхио Рамос имаше нова причина за славење.

Триесет и четиригодишниот капитен на Реал и неговата сопруга Пилар Рубио го добија четвртото дете, и тоа повторно машко. Тој откри дека неговото име ќе биде Максимо Адријано.

Рамос и Пилар Рубио со четирите деца (Фото: Гети)

„Мајката и бебето се совршено добро. Секогаш се гордеам со тебе, Пилар Рубио“, напиша Рамос на Твитер.

Рамос и осум години повозрасната Рубио се венчаа во јуни минатата година по седум години врска и веќе се родители на тројца синови, Серхио, Марко и Алехандро.