„СПАЈС ГРЛС“ СЕ СПОИЈА ЗА 50. РОДЕНДЕН НА ВИКТОРИЈА БЕКАМ

Лондон, (Би-Би-Си)

Сите пет членки на „Спајс грлс“, една од најуспешните женски поп-групи се обединија изминатиов викенд, но не за концерт, туку за 50. роденден на Викторија Бекам.

На забавата во Лондон дојдоа Ема Бантон, Џери Халивел-Хорнер, Мелани Чишолм и Мелани Браун, а видео со нив објави Дејвид Бекам, сопруг на Викторија и поранешен англиски репрезентативец и капитен.

На видеото објавено од Дејвид Бекам, поранешните пејачки танцуваат на еден од нивните најголеми хитови „Стоп“ (Stop).

„Спајс грлс“ беше формирана во 1994, а Британската кралска пошта издаде сет од 15 поштенски марки за прослава групата, која ја одбележува својата 30-годишнина. Се распаднаа во 2001.

Фото: Инстаграм на Дејвид Бекам