„ВОВЕД ВО АНАТОМИЈА“ И „УТРИНСКО ШОУ“ МЕЃУ ТВ-СЕРИИТЕ СТОПИРАНИ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Њујорк, (Си-Ен-Ен)
GREY'S ANATOMY - "I Want a New Drug" - While Meredith breaks a hospital record, the rest of the doctors are sent scrambling in the wake of a massive overdose within the community. Meanwhile, Jackson wants to take a reluctant Maggie camping, and Levi and Nico's relationship continues to develop, on "Grey's Anatomy," THURSDAY, FEB. 21 (8:00-9:01 p.m. EST), on The ABC Television Network. (ABC/Mitch Haaseth) KIM RAVER, JAMES PICKENS JR.

Популарната медицинска драма „Вовед во анатомија“ е меѓу сериите чие снимање е прекинато поради ширењето на коронавирусот.

Портпаролот на ТВ-студијата на „Дизни“ изјави дека снимањето на „Вовед во анатомија“, чија 16. сезона е во тек, ќе се одложи за најмалку три недели како превентивна мерка од заразниот вирус. Стопирано е и снимањето на шоуто на Џими Кимел.

Утринско шоу“ со Џенифер Анистон и Рис Витерпсун досега имаше две сезони

„Нетфликс“ ги паузираше сите телевизиски и филмски продукции во САД и Канада на две недели, по препораките на Владата.

Снимањето на втората сезона на хит-серијата на „Епл +“, „Утринско шоу“ со Џенифер Анистон и Риз Витерпсун, исто така е стопирано на две недели.