МЕЛАНИЈА ТРАМП КАКО ОДРИ ХЕПБЕРН НА ПРИЕМОТ КАЈ БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА

Лондон, (Дејли мејл)

Првата дама на САД Меланија Трамп носеше темносино-бела креација која потсетува на стилот на Одри Хепберн на денешниот прием кај кралицата Елизабета Втора во Бакингамската палата во Лондон.

Тој и нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, се во тридневна официјална посета на Велика Британија.

Кралицата Елизабета Втора со Меланија и Доналд Трамп, принцот Чарлс и војвотката Камила (Фото: АП)

Четириесет и деветгодишната Меланија беше елегантна како холивудската дива во класикот „Мојата убава дама“, облечена во бел фустан на „Долче и Габана“, со темносин колан и чевли „лубутен“, а во согласност со протоколот, носеше и бел шешир со темносини линии.

За време на посетата на Лондон, Трампови ќе имаат повеќе средби, меѓу кои и вечера со кралицата и со Кејт и Вилијам.