МЕМОАРИТЕ НА ПРИНЦОТ ХАРИ ИЗЛЕГУВААТ НА 10 ЈАНУАРИ НА 16 ЈАЗИЦИ

Лондон, (АП)

Долгоочекуваните мемоари на принцот Хари ќе излезат на 10 јануари, објави издавачката куќа „Пингвин рендом хаус“. Книгата насловена „Spare“ ќе се осврне и на неговата одлука да се откаже од кралските задолженија и да се пресели во САД.

„По смртта на принцезата Дијана во 1997, милијарди луѓе се прашуваа што мислат и чувствуваат принцовите и како ќе се одвиваат нивните животи. Ова е приказната на Хари“, објави издавачот.

Дел од приходите од книгата ќе бидат донирани на британски хуманитарни организации.

Книгата со 416 страници истовремено ќе излезе во цел свет и ќе биде достапна на 16 јазици, а ќе има и аудиоиздание што го чита лично Хари.

(Фото: АП)