„САУТ ПАРК“ И ЕМИЛИ НАС ЌЕ НАСТАПАТ ВО ШТИП ВО РАМКИТЕ НА ФЕСТИВАЛОТ ДНМ НОСТАЛГИЈА

Штип, (СМАРТ СДК.МК)

Утревечер (22 декември) од 21 часот, во Домот на млади во Штип ќе се одржи музички настан со рок бендот „Саут парк“ и диџејката Емили Нас. Настанот е во рамките на фестивалот ДНМ Носталгија.

Билетите се резервираат преку порака на Фејсбук и Инстаграм профилот на Домот на млади и чинат 100 денари.

„Саут парк“ е еден од најактивните скопски кавер бендови, а има и неколку авторски песни.