НЕ ПОСТОИ ДРОГА ШТО БИ МЕ НАТЕРАЛА ПАК ДА ГО ГЛУМАМ БЕТМЕН, ВЕЛИ ЏОРЏ КЛУНИ

Лос Анџелес, (Вараети)
NEW YORK, NEW YORK - DECEMBER 13: George Clooney attends "The Boys In The Boat" New York Screening at Museum of Modern Art on December 13, 2023 in New York City. Dia Dipasupil/Getty Images/AFP (Photo by Dia Dipasupil / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)

Џорџ Клуни призна дека на светот нема доволно дрога за да го натера да ја повтори улогата на Бетмен. Тој и во минатото кажуваше дека прифаќањето на оваа улога му била најголемата грешка во кариерата.

Клуни беше славниот суперхерој во „Бетмен и Робин“ од 1997, каде што глумеше покрај Ума Турман и Арнолд Шварценегер. Оваа година накратко се појави како Брус Вејн во филмот „Флеш“, при што барал да го носи оделото со гумени брадавици како во „Бетмен и Робин“.

Гостувајќи во еден поткаст, Клуни призна дека „Бетмен и Робин“ не е добар.

Филмот беше промашување и ја научив лекцијата. Потоа морав повторно да размислам за тоа како работам“, изјави Клуни.

Улогата на Бетмен ја наследи Бен Афлек, иако Клуни го советувал да не ја прифаќа.

(Фото: Гети)