ТЕРОН, КИДМАН И РОБИ БЛЕСНАА НА ПРЕМИЕРАТА НА „ТИЕ СЕ БОМБИ“, ВО СИНЕПЛЕКС ЌЕ ИГРА ОД 26 ДЕКЕМВРИ

Лос Анџелес, (Дејли мејл)
Mandatory Credit: Photo by Matt Baron/Shutterstock (10501377ar) Nicole Kidman, Margot Robbie and Charlize Theron 'Bombshell' film premiere, Arrivals, Regency Village Theatre, Los Angeles, USA - 10 Dec 2019

Шарлиз Терон, Никол Кидман и Марго Роби изгледаа грациозно на црвениот килим за премиерата на нивниот нов филм „Тие се бомби“ во Лос Анџелес. Филмот од 26 декември ќе игра и во скопското кино Синеплекс.

„Тие се бомби“ е политички трилер за три жени кои се охрабруваат да го тужат директорот на „Фокс њуз“ Роџер Ејлс за сексуално вознемирување на работа.

Оскаровките Терон и Кидман ги играат прославените новинарки Мегин Кели и Гречен Карлсон, кои го покренаа големиот скандал, по кој Ејлс беше принуден да се повлече во 2016 и почина една година подоцна.

Терон доминираше на црвениот килим во црн фустан на „Диор“, Роби носеше виолетов фустан на „Џанбатиста Вали“, а Кидман костум на „Ив Сен Лоран“.

Терон и Роби деновиве добија номинација за Златен глобус.