КАЈЛИ ЏЕНЕР ОБЈАВИ ДЕКА РОДИЛА ЌЕРКА

Њујорк, (АП)

Кланот Кардашијан се прошири за уште еден женски член, само 20 дена откако Ким Кардашијан доби ќерка преку сурогат мајка.

По неколку месеци шпекулации дали е трудна, Кајли Џенер објави дека родила женско бебе.

Тоа е прво дете за 20-годишната манекенка и реалити-ѕвезда и нејзиното пет години постаро момче, раперот Тревис Скот.

„Бебето е прекрасно и здраво. Им се извинувам на фановите што ги држев неинформирани, но избрав да ја чувам бременоста подалеку од очите на светот. Ова е најубавото и најмоќно искуство, кое го менува животот“, напиша Џенер на Инстаграм, не откривајќи го името на ќеркичката.

Кајли Џенер е помладата полусестра на Ким, Кортни и Клое Кардашијан, кои имаат иста мајка, Крис Џенер.