„ДУПЕР“ ЈА ИЗБРКА ТАПАНАРКАТА И ОСТАНА БЕЗ ДОГОВОР СО „АВАЛОН“

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

„Авалон продукција“ објави дека го раскинал договорот со македонската група „Дупер“, откако од неа беше избркана тапанарката Мартина Баракоска.

„Поради тоа што еден од машките членови на ‘Дупер’ ѝ даде отказ на Мартина, а со поддршка од другиот машки член, ‘Авалон продукција‘ го раскина договорот со младите момци“, беше објавено на Фејсбук страницата на „Авалон“.

Во бендот остануваат Бобан Какуринов (гитара, клавијатура) и Илчо Нечовски (вокал, бас гитара).

Триото се појави на сцената лани и неговата прва песна „Не сум твој тип“ за брзо време стана голем хит, собирајќи неверојатни 2,1 милион прегледи на Јутјуб. Договорот со „Авалон“ го потпишаа пред новогодишните празници и потоа добија „Златна бубамара“ за музичко откритие на годината.