ЕРОС РАМАЦОТИ СО СТАРИТЕ ХИТОВИ И НОВ АЛБУМ ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Светски познатиот италијански пејач Ерос Рамацоти вечерва ќе одржи концерт во Скопје, од 20 часот во „А1 арената Борис Трајковски“. Неговиот прв настап во Македонија е дел од светската турнеја „Животот е таму“, именувана по неговиот нов албум.

Италијанската ѕвезда доаѓа со комплетно своја продукција (звук, светло и видео), a покрај новите песни, ќе ги изведе и најголемите хитови.

Педесет и петгодишниот пејач и текстописец има издадено 17 албуми на италијански јазик и 13 на шпански јазик, продадени во повеќе од 50 милиони примероци.

Концертот го организира „Авалон продукција“.