КЛАСИКАТА И МОДНИОТ РИЗИК СЕ СПОИЈА НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

Лос Анџелес, (АП)

Ѕвездите на филмот и телевизијата ноќеска во Беверли Хилс се натпрeвaруваа за внимание и пофалби како на сцената, така и на црвениот килим. Ветераните на Златните глобуси, како Кејт Бланшет и Хелен Мирен, се задржаа до стилот кој ги прави икони, а критичарите ги фалат и новите ѕвезди, како Оквафина, Фиби Волер-Бриџ и Џои Кинг.

Хелен Мирен/Никол Кидман (Фото: АП)

Шарлиз Терон и Кери Вашингтон најмногу ризикуваа со својот изглед за црвениот килим, додека Никол Кидман, Риз Витерспун, Џенифер Лопез и Скарлет Јохансон се само дел од имињата кои беа меѓу најдобро облечените.

Кери Вашингтон/Шарлиз Терон (Фото: АП)
Џенифер Лопез (Фото: АП)
Риз Витерспун и Џенифер Анистон (Фото: АП)
Кејт Бланшет (Фото: Гети)
Рене Зелвегер (Фото: АП)
Оквафина/Џои Кинг/Фиби Волер-Бриџ (Фото: АП)
Гвинет Полтроу (Фото: Гети)
Салма Хајек (Фото: Гети)
Роуз Лесли и Кит Харингтон/Луси Бојнтон и Рами Малек (Фото: Гети)
Тејлор Свифт (Фото: Гети)