РАМА ДОЈДЕ ВО ПАТИКИ И ВО СКОПЈЕ

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Премиерот на Албанија Еди Рама во патики дојде и во Скопје на Самитот 100. Албанскиот премиер во црни патики, црн костим и црвена вратоврска, се појави денеска на премиерскиот самит.

Албанскиот премиерот во патики се појавува на сите официјални настани. – Рама во Трст и во Брисел на средби со Могерини и лидерите од Западен Балкан

Патиките се дел од имиџот на Рама. Тој во патики и тренерки се појави на вечерата што високата претставничка на ЕУ Фредерика Могерини ја приреди за лидерите на Западен Балкан во Брисел во мај.

Во бели спортски патики и палто ги пречека лидерите на Западен Балкан и на средбата во август, која се одржа во Драч.