КОНЦЕРТНА ПРОМОЦИЈА НА АЛБУМОТ НА АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ ОД ПМГ, „МИРНО ЛЕТО“

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Вечерва во 21 часот во салата Фросина во Младинскиот културен центар (МКЦ) ќе има концертна промоција на „Мирно лето“ од скопскиот артист Александар Велики, познат и како бас гитарист во ПМГ Колектив.

Негов претходен албум е „Наследникот на Првиот Македонец во вселената (Балкан Велики 2018)“.

„Мирно лето“ е составен од осум нови поп-песни за живот и смрт, снимени и продуцирани од триото Гавровски/Евтимов/Попов, во последниве пар години поставата на ПМГ Колектив. Овие тројца ќе бидат и музичарите што ќе го отсвират промотивниот концерт за албумот „Мирно лето“, кој за издавачката куќа „ПМГ Рекордингс“ излезе на 19 октомври.

Концертот  ќе биде пренесуван и преку социјалните мрежи на МКЦ, а билетот по цена од 100 денари може да се набави на билетарницата во МКЦ.

Од МКЦ велат дека бројот на посетители е намален, носењето маски е задолжително за време на целиот настан и дека задолжително е седење на позицијата означена на билетот.