РИЈАНА СНИМА РЕГЕ АЛБУМ ИНСПИРИРАН ОД БОБ МАРЛИ

Лондон, (Индипендент)

Поп ѕвездата Ријана потврди дека работи на својот нов албум. Пејачката гостуваше во шоуто на Греам Нортон, заедно со Сандра Булок, Кејт Бланшет, Сара Полсон и Хелена Бонам Картер, со кои заедно го промовираа новиот филм „Осумте на Оушн“.

Ријана откри дека моментално е во студио и работи на новиот албум, продолжение на осмиот албум од 2016 година, „Анти“.

На прашањето дали албумот би можел да се очекува околу Божиќ, таа се насмеа и му одговори на Нортон:

„Колку ти платија фановите да ме прашаш тоа? Ќе мора да почекате и ќе видите“.

Минатиот месец, се појавија написи дека новиот албум ќе биде под влијание на реге музиката, со нови материјали, за кои се вели дека биле инспирирани од Боб Марли и од влијателниот продуцент Супа Дупс.