МЕРИЛИН МЕНСОН ДОБИ УЛОГА ВО ТВ-СЕРИЈАТА „НОВИОТ ПАПА“

Њујорк, (Си-Ен-Ен)
performs onstage during the 2018 Coachella Valley Music And Arts Festival at the Empire Polo Field on April 21, 2018 in Indio, California.

Контроверзниот рок музичар Мерилин Менсон, самопрогласена „антихрист суперѕвезда“, ќе се појави во претстојната серија „Новиот папа“, објави Ејч-Би-О.

„Светиот Отец! Шерон Стоун и Мерилин Менсон ќе бидат специјални гости во ‘Новиот папа’“, твитна ТВ-мрежата.

Таа е продолжение на серијата „Младиот папа“ со Џуд Ло, кој играше млад американски папа кој ја радикализира католичката црква. Серијата важеше за необичен проект, а се очекува дејството да стане уште почудно со појавувањето на Менсон, кој во својата автобиографија се прокламираше за свештеник во Црквата на Сатаната.

Ејч-Би-О сѐ уште нема објавено датум од кога ќе игра серијата.