НАОМИ КЕМБЕЛ ГЛАВНА ЅВЕЗДА НА МОДНАТА НЕДЕЛА ВО МИЛАНО СО ПРОЅИРНАТА КРЕАЦИЈА НА „ДОЛЧЕ И ГАБАНА“

Милано, (АП)

Дизајнерите на „Долче и Габана“ очигледно ја провериле временската прогноза и понудиле прилагодени мантили на Модната недела во Милано. Ќе им беа при рака за време на град што падна пред ревијата на овој бренд, на затворањето на Модната недела во Милано.

Најновата колекција на Доменико Долче и Стефано Габана до најситни детали ги истражува убавината и занаетчиските квалитети на корсетите и секаков вид на долна облека. Проѕирните струкирани фустани најдобро ја покажаа изработката.

Наоми Кембел ги засени сите на Модната недела во Милано. (Фото: АП)

Но, тоа најмногу се виде во мејнстрим дневните фустани, костуми со риги со копчиња и фустани со отпечаток кои беа прилагодени да понудат навестување на градник и ѕиркање на прерамка при лизгање.

И во согласност со трендот на бодикон кој ги направи корсетите, градниците и малите килоти дел од секојдневната гардероба, дел од моделите прошетаа по пистата само во корсети и проѕирни чорапи и подвезици.

На пистата, главна беше 53-годишната Наоми Кембел, засенувајќи ги сите ѕвезди, и оние на сцената и оние во публиката, со нејзината проѕирна креација.

Најновата колекција на Доменико Долче и Стефано Габана до најситни детали ги истражува убавината и занаетчиските квалитети на корсетите и секаков вид на долна облека. (Фото: АП)

Во првиот ред на ревијата имаше многу ѕвезди, како пејачката Хали Бејли и Кајли Џенер, која носеше очила за сонце и коса стегната во пунџа.