ЏЕНИФЕР ГАРНЕР ДОЈДЕ СО ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО НА ОТВОРАЊЕТО НА ЅВЕЗДАТА НА ПАТЕКАТА НА СЛАВНИТЕ

Лос Анџелес, (АФП)

Актерката Џенифер Гарнер доби ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд, како признание за нејзината богата кариера со улоги во филмови како „Џуно“ и „Клубот на купувачи од Далас“.

Гарнер со трите деца и родителите

Четириест и шестгодишната глумица родена во Тексас има играно во повеќе од 30 филмови изминативе две децении, но има и успешна ТВ-кариера, за која има добиено повеќе награди.

„Ова е ден во кој славам 24 навистина весели години, поминати во работата која толку многу ја сакам. Можноста да го споделам овој момент со моето семејство и со пријатели е навистина посебна“, изјави актерката за АФП.

Во 2005 година, Гарнер се омажи за Бен Афлек, со кого заедно играа во „Перл Харбор“ и „Дердевил“, и имаат две ќерки и син. Во 2015 година најавија дека се разведуваат.

Нејзин најнов филм е „Пеперминт“, кој во кината во САД ќе игра од 7 септември.