ТАМАРА ПО ВТОРПАТ ОДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Поп пејачката Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на годинашната Евровизија, која од 14 до 18 мај ќе се одржи во Тел Авив, Израел.

Како што објави Македонската радио-телевизија, се работи на повеќе композиции, а најдобрата ќе ја изберат Тамара и нивниот тим.

Тамара досега трипати беше на изборот на најдобра песна во Европа. Во 2008 во Белград настапи заедно со Адријан Гаџа и Врчак, а двапати учествуваше и како придружен вокал: на Тоше Проески во Турција во 2004 и во 2014 година во Данска, кога беше на сцената со сестра ѝ Тијана.